Литовські фермери мають проблеми з російським зерном

З п’ятниці польські фермери частково блокують головну трасу на колишньому прикордонному пункті пропуску між Польщею та Литвою. Вони перевіряють вантажівки, посилаючись на побоювання, що частина українського зерна, імпортованого до Литви, повертається до Польщі.

Литовських фермерів водночас більше турбує імпорт російського зерна, пише LRT.

“Найбільшою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у величезних кількостях потрапляє до ЄС. Це вражаючі цифри: понад 3 мільйони тонн російського зерна пройшло через Латвію та Литву у 2023 році. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна”, – заявив голова Асоціації виробників зерна Литви Аушріс Мачіяускас на тлі часткової блокади фермерів на польсько-литовському кордоні.

За його словами, російське зерно знижує ціни по всьому ЄС. Росіяни навмисно демпінгують, щоб створити хаос в аграрному секторі.

“Єврокомісія має інструменти, щоб покласти цьому край. Існує регламент, який дозволяє ЄС втручатися на ринок у надзвичайних ситуаціях і починати купувати продукти харчування, ціни на які різко падають”, – сказав Мачіяускас.

За оцінками зернопереробників, торік до Литви імпортували понад 50 тис. т українського зерна, що набагато менше, ніж у довоєнний період. Переробники, як і виробники зерна, підкреслюють, що справжньою проблемою є російське зерно.

Латвійський парламент тимчасово заборонив імпорт сільськогосподарської продукції з РФ і Білорусі щонайменше до липня 2025 року.

Водночас навіть цей крок мало що змінив, кажуть переробники.


Залишити коментар