Пн. 17 Червня 2024

Українські яблука в Іраку

За інформацією аналітиків EastFruit, в останні місяці ринок Іраку стає все більш важливим для садівників України. У лютому 2024 року Ірак став четвертим найбільшим покупцем свіжого українського яблука, після ОАЕ, Саудівської Аравії та Узбекистану.

Мають попит через високу якість

В Ірак українські експортери відправили в лютому майже 500 тонн яблука, Загалом, з початку сезону 2023/24 років, Ірак імпортував з України вже майже 2 тис. тонн яблука.

«Цікаво відзначити, що в топ-5 найбільших імпортерів яблука з України немає жодної країни з Європи. Це свідчить про те, що, попри російську війну проти України, садівникам вдається вирощувати яблуко високої якості. Адже час транзиту яблука порівняно з періодом до 24 лютого 2022 року суттєво зріс. Тому лише досить дороге яблуко справді високої якості може бути експортоване, враховуючи й додаткові витрати, і ризики, і час у дорозі”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Українські яблука у 22 країнах світу

До речі, для Іраку Україна є третім найбільшим постачальником яблука, поступаючись лише Ірану і Туреччині за обсягом поставок. При цьому Україна в лютому 2024 року експортувала свіже яблуко у великих обсягах одразу у 22 країни світу. Цікаво зазначити, що дві великі партії яблука в лютому було експортовано навіть в Італію, що стала минулого сезону світовим лідером з експорту яблука.

Молоко дешевшає


Залишити коментар