У Жовкві встановили національний рекорд завдяки писанкам

У Жовкві на Львівщині вже вдруге встановили національний рекорд — цього разу завдяки вуличній виставці великих писанок із авторською вишивкою.

На головній площі міста з Вербної неділі та упродовж усіх Великодніх свят експонують десять писанок — заввишки від 90 сантиметрів до 1,5 метра. Їх авторка — жовківська майстриня Галина Ковальська, яка взимку виготовила вишиті кульки, що прикрашали міську ялинку.

Назва писанкового ре­корду — «Українська пи­санка сильніша за ра­шистський танк: єднає нас і веде до перемоги». Біля пи­санок Галини фотографують­ся і діти, і військові, і туристи…

Галина Ковальська розповіла «ВЗ», що на писанки й фіксацію свого досягнення у Книзі ре­кордів України заплатила 32 ти­сячі гривень. Це її власні кошти.

«Моя мрія про писанкове диво здійснилася, — розповіла майстриня-вишиваль­ниця Галина Ковальська. — Я сама ініціювала цей рекорд і дуже зворушена, що все вда­лося. Висота найвищої писан­ки разом із підставкою — 2,5 метра (сама писанка — півтора метра). На обмотування вико­ристано 650 метрів джгута, пів­тора кілограма клею, багато бі­серу».

На одній з писанок розмі­щені «іконки» з 583 малень­кими писанками, які вишили двісті дітей із Львівського ра­йону, зокрема дітлахи з осо­бливими освітніми потребами, які навчаються у Жовківсько­му навчально-реабілітаційно­му центрі «Злагода».

“Завдяки вишиванню розв’язала свою проблему з косоокістю, — веде далі Галина Ковальська. — Мене часто за­питують, де черпаю ідеї. Нади­хаюся іншими роботами. Коли їду в Коломию до своїх май­стринь, приїжджаю звідти на­стільки зарядженою, що усю ніч не сплю. Для мене Коло­мия — авторитет у вишиванні”.

Дитяча писанка вразила розмірами – разом з підставкою 2,5 метра.
Дитяча писанка вразила розмірами – разом з підставкою 2,5 метра.

Тим часом у Музеї писанки в Коломиї кажуть, що такої креа­тивної методики, як у «Дитячій» писанці у Жовкві, більше ніде в Україні немає.

«Мені приємно, що мою роботу похвалили експер­ти з Музею писанки, — каже жовківська майстриня. — У великій вуличній писанці мозаїкою викладені малі пи­санки-іконки. Там не повто­рюються сюжети й застосова­ні різні техніки рукоділля — від вишивки до візерунків із бісе-ру».


Залишити коментар