Чт. 20 Червня 2024

На Одещині працює ферма, де вирощуюь мухи

У Горішніх Плавнях на Полтавщині працює промислова ферма з вирощування чорної львинки. Про це розповів засновник господарства Олександр Серебряков.

На фермі вирощується приблизно 3-4 млн мух. Їх личинки слугують суперфудом для тваринницьких та акваферм, а борошно з них — незамінний складник комбікормів у світі.

За словами Олександра Серебрякова, для обладнання ферми потрібно приблизно 400 000 грн.

«Але тут багато  залежить від приміщення. Окупність ферми від 1 до 2 років, але тут дуже важливо знайти клієнтів. Кожен бізнес потребує праці, а у випадку з чорною левинкою, то додатково треба працювати над поінформованістю людей. Тому ми навіть робили такий хід, коли роздали 2 т личинок фермерам по 50-100 кг в руки. І тоді отримали фідбек і перших постійних клієнтів. До нас почали звертатися і купувати. Адже тільки раз спробувавши, попрактикувавши, можна дізнатись про результат», — пояснив фермер.

Також він розповів, що потрібно, щоб заснувати таку ферму.

«Насамперед потрібне обладнання для розведення личинок. Це так звані інсектарії. Для кожного обʼєму ферми потрібні свої розміри інсектаріїв. Також потрібен специфічний інкубатор, в якому яйця не нагріваються, а навпаки тепло відводиться. Ну і ящики для вирощування личинок. Також потрібне обладнання для просіювання, морозильне обладнання для зберігання личинки, пакувальне обладнання. Останнє необовʼязкове, але так зручніше працювати», — пояснив Олександр Серебряков.

Вітчизняні виробники сиру зіштовхнулися з труднощами


Залишити коментар