Полям ЄС загрожує японський жук

Попри жорсткі заходи, дуже шкідливий японський жук поширюється Швейцарією. Нові заходи ЄС змушують країни створювати значні буферні зони та зони ліквідації у разі виявлення.

Японський жук (Popillia japonica) становить небезпеку для багатьох сільськогосподарських і садових культур, таких як кукурудза, картопля, томати, спаржа, квасоля, яблука, вишні, виноград, різні види ягідних і декоративних рослин. Комаха виїдає хлорофіл між жилками.

Видання пише, що Швейцарія не може знищити японського жука. Після відкриттів у 2021 році жук поширився в інші частини країни, попри суворі заходи. Також повідомлялося про знахідки в північно-західних частинах країни, тобто в напрямку Німеччини.

Восени 2023 року Європейський Союз видав нові жорсткіші правила контролю для боротьби з японським жуком. Ці заходи безпосередньо вплинуть на виробників у разі зараження у виробника або на території. Наприклад, у разі виявлення жука ЄС встановлює зону знищення шириною 1-3 кілометри. Крім того, такі служби, як NVWA, повинні вживати заходів контролю та контролю в буферній зоні шириною 5 або 15 кілометрів. Це означає величезне розгортання потенціалу NVWA для моніторингу та впровадження заходів.

Кольорова редиска визнана овочем року


Залишити коментар