Чи можна садити поруч полуницю різних сортів

Вирощувати полуницю не так вже й складно, але деякі дачники часто натрапляють на труднощі. Одна з них — страх висаджувати культуру різних сортів на одній ділянці.

Про це інформує Ukr.Media.

Серед садівників є переконання, що якщо посадити поруч полуницю різних сортів, то вона погано зростатиме. Нумо розбиратися, чи це так насправді.

Можна чи не можна?

Садити улюблену багатьма полуницю різних сортів разом можна, але не завжди. Все залежить від того, як ви плануєте розмножувати та вирощувати культуру.

Для розуміння, полуниця — рослина, яка має двостатеві квітки з маточками та тичинками, які самозапилюються. Це означає, що пилок переноситься з тичинки на маточку всередині однієї та тієї ж квітки та не потребує сторонньої допомоги.

Але комахи, вітер та дощ можуть переносити пилок з квітки на квітку, особливо якщо рослини ростуть близько одна до одної. Це призводить до перезапилення.

Як перезапилення впливає на плодоношення

Перезапилення не впливає на якість та розмір ягід у тому ж сезоні. Щоб ви розуміли, сама ягода полуниці — не зовсім плід, а квітколоже, що розрослося, не залежить від запилення.

Справжніми плодами є маленьке насіння, яке знаходиться на поверхні ягоди. Саме вони можуть змінити свої властивості під впливом перезапилення.

Тобто якщо ви розмножуєте полуницю вусами або поділом куща, то перезапилення не матиме значення, тому що ви отримуєте рослини, ідентичні материнському. Вони зберігатимуть сортові ознаки.

Коли різносортниця не найкраща ідея

Якщо ж ви хочете виростити полуницю з насіння, то тут перезапилення може зіграти злий жарт.

Насіння, взяте від перезапилених рослин, може дати зовсім різні за якістю та характеристиками ягоди, які не будуть відповідати жодному з батьківських сортів.

Тобто є можливість отримати як дуже хороші, так і дуже погані результати, але в будь-якому випадку вони будуть непередбачуваними.

Тому, якщо хочете вирощувати полуницю з насіння, краще придбати їх у спеціалізованих магазинах або розплідниках, а не з грядок із різносортною.

Що таке крапельний полив і чому він ідеальний для рослин


Залишити коментар