Пн. 20 Травня 2024

Хто має право на соціальну стипендію

Набула чинності урядова постанова №1197, яка передбачає збільшення категорій осіб, що можуть отримувати щомісячну соціальну стипендію у навчальних закладах. 

Про це повідомляє газета “Експрес”.

— З 1 січня 2024 року соціальні стипендії зможуть отримувати студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, які були в російському полоні, ув’язнені чи в будь-який інший спосіб позбавлені свободи через збройну агресію РФ проти України, а також їхні діти, — розповідає юристка ГО “Юридична сотня” Наталія Шмарко. — Для того, щоб отримати соціальну стипендію, такі студенти мають подати витяг з Єдиного реєстру осіб, який підтверджує, що їх позбавляли свободи внаслідок збройної агресії проти України. Для дітей батьків, які були в полоні, треба виписку або копію рішення (протоколу) про встановлення факту позбавлення особистої свободи. Із цими документами та заявою у паперовій або електронній формі потрібно звернутися за місцем навчання.

— Постанова передбачає і спрощення процедури оформлення стипендії для дітей учасників бойових дій? 

— Так, їм достатньо буде надати довідку про безпосередню участь у бойових діях, якщо ще немає посвідчення УБД.

— Які ще особи мають право на отримання соціальної стипендії? 

— Це чимало категорій. Наприклад, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування до 23 років; діти постраждалих учасників Революції Гідності та/або УБД; особи з інвалідністю внаслідок війни; діти, зареєстровані як ВПО; діти з інвалідністю та особи з інвалідністю I — III груп; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як 3 роки тощо. Нагадаю, соціальна стипендія — це щомісячна виплата, яка надається студентам певних категорій, які мають право на пільги.

— А який розмір соціальної стипендії? 

— Для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти соціальна стипендія наразі становить 450 гривень на місяць; для студентів закладів фахової передвищої освіти — 890 гривень на місяць; для студентів закладів вищої освіти, наукових установ — 1180 гривень на місяць. Соціальна стипендія для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у 2023 році становить 4026 (повнолітніх) та 4250 гривень (неповнолітніх) (150% відповідного прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня календарного року. — Авт.). Так як з 1 січня 2024 року, згідно із законом про держбюджет, прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років збільшується з 2833 до 3196 гривень, а для працездатних осіб — з 2684 до 3028 гривень, то зросте й розмір соціальних стипендій для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (для повнолітніх вона становитиме 4542 гривні, для неповнолітніх — 4794 гривні). Для інших категорій отримувачів соціальної стипендії підвищення її розміру можливе за рішенням Кабміну.

Варто зазначити: щоб постійно отримувати стипендію, студент має закривати всі сесії та атестації. В іншому випадку вона не нараховуватиметься.

Кому доплатять 500 гривень до пенсії?


Залишити коментар