Пн. 24 Червня 2024

Внаслідок війни з росією загинуло 7 тисяч голів ВРХ

Внаслідок повномасштабної війни Росії проти України понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано. Загинуло близько 7 тисяч голів великої рогатої худоби, 3,5 млн птиці.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив, що водночас в Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі і реалізації експортного потенціалу.

За словами чиновника, для успішного розвитку тваринницької галузі, потрібно подолати кілька викликів. Один з них – енергетичний.

«Тваринництво – галузь, де не може бути паузи у виробництві. Щоб сектор розвивався і був стабільним, потрібне постійне забезпечення тварин кормами та безперебійне енергопостачання», – сказав він.

Як розповів замміністра, одне з важливих завдань тваринницької галузі – експорт продукції. І тут є позитивні зрушення. Цьогоріч очікується збільшення виробництва свинини на 4 % в порівнянні з 2022 роком. Також зростає експорт м’яса та м’ясопродуктів.

Зокрема, за 9 місяців 2023 року зростання обсягів експорту м’яса становило понад 10 % порівняно з 2022 роком. Експорт свинини збільшився майже в 2,5 рази. Згідно з короткостроковим прогнозом на 2024 рік, очікується стабілізація обсягів виробництва м’яса птиці та свинини.

Тризуб на рекорд зробив колишній військовий


Залишити коментар