Фолієва кислота не лише для вагітних

Вітамін В9, або фолієва кислота надзвичайно важлива у формуванні нашого організму. Найбільше він потребує цього вітаміну у період,коли організм росте та розвивається, так як відбувається розподіл клітин. Фолієва кислота важлива для підлітків, жінок при надії та маленьких дітей.

“Кислота також долучається у розподіл ДНК. Якщо цей процес йде не так як потрібно, може статися злоякісне новоутворення. Дослідження показують, що ризик злоякісних новоутворень збільшується за умов критично низького рівня вітаміну В9”, – розповідає лікарка.

Дефіцит фолієвої кислот

Брак фолієвої кислоти в нашому організмі дуже рідкісне явище. Зачасту воно зʼявляється в період голоду у країнах з низьким розвитком і є частиною недостатку вітамінів в організмі.

“Дефіцит вітамінів В12 та В9 може спричинити мегалобластну анемію. Клітини дуже жирні та неправильної форми через нестачу фолієвої кислоти на етапі поділу. Виділяють такі симптоми: ломота в тілі, біль в м’язах, слабкість, небажання їсти, оніміння кінцівок. Для того, щоб не допустити всього вищеперерахованого, потрібно налаштувати свій раціон”, – стверджує лікарка.

Що може спровокувати дефіцит

Трапляються випадки, коли фолієва кислота не може засвоїтися, що і призводить до її нестачі в нашому організмі, на це існує ряд причин:

 • *
 • Запальні захворювання кишківника або порушення рецепторного механізму. Наслідок – погане всмоктування усіх мікро- та макроелементів, включно з фолієвою кислотою.
 • *
 • Брак ферментів. Для того, щоб «фолієва кислота» засвоїлась,треба пройти чотири етапи біохімічних перетворень. На кожному з них є допоміжні ферменти, однак нестача фіксується у великої кількості людей.

“Брак ферментів чи генетичний дефект всмоктування фолієвої кислоти можна дізнатися здавши відповідні аналізи. Якщо результати покажуть нестачу вітаміну В9, тоді лікар повинен виписати вам додаткові препарати для підтримки балансу в організмі”, — пояснює енокрилогиня.

Алкогольні напої та певні лікувальні засоби також не сприяють нормальному всмоктуванню фолієвої кислоти. Зловживання міцними напоями гальмує виділення потрібних ферментів. Навіть якщо ви не маєте вроджених дефектів і приймаєте у достатній кількості вітамін В9, але при цьому випиваєте алкоголь, то знайте, що усі вище перероблені процеси не будуть засвоєні, адже алкоголь знижує всмоктування фолієвої кислоти.

Харчові джерела фолієвої кислоти

“Фоліо у перекладі з латинської – лист. Тому основним джерелом фолієвої кислоти є листові овочі”, – ділиться лікарка.

Введіть у свій раціон харчування:

 • *
 • Листові овочі, надайте особливу увагу шпинату. Адже він має найбільше вітаміну В9 – 194 мкг у 100 г. Не потрібно забувати про руколу, петрушку, кріп, листя салату.
 • *
 • Овочі зеленого кольору: капуста, броколі, брюссельська капуста.
 • *
 • Бобові, особливо сочевиця. За словами ендокрилогині, півсклянки сочевиці – добова норма фолієвої кислоти для дорослого. Не потрібно недооцінювати зелений горошок, нут та квасолю.
 • *
 • Фрукти: апельсини, диня, кавун.

Перед прийомом ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, адже самолікування може бути шкідливим для вашого здоровʼя.


Залишити коментар