Сімейну сироварню облаштували у селі на Івано-Франківщині

Христина та Ростислав Закревські із села Шепіт, що на Івано-Франківщині, виготовляють крафтовий сир. Родина започаткувала власний бренд і сьогодні робить понад 25 видів сиру, пише SEEDS.   

Христина і Ростислав працюють не лише на себе, а й дають можливість заробити односельцям. Історія сироварні Закревських почалася у 2020 році, в розпал пандемії COVID-19, свою роботу подружжя продовжує і в час війни.

“Ми раніше почали займатися сиром. Але купували його в тих, хто варив. Їздили на фестивалі, ярмарки й продавали. Мені завжди було цікаво: невже ми гірші й не зможемо зварити сир? Але тоді була інша робота, не було якось часу на це. Купити-продати легше.

Зараз сир займає весь час. Взагалі кожна справа, кожен бізнес потребує багато зусиль і багато вкладень, як фінансових, так і емоційних. Головне — хотіти щось робити. Я завжди всім кажу, що навіть у Шепоті, хоч дуже високо і віддалено, але можна класно вести бізнес”, — розповідає подружжя.

Обладнання для сироваріння чоловік із дружиною закупили за власні гроші. Дещо з устаткування вдалося придбати за гранти. Усі сири Христина та Ростислав готують власноруч. Спершу вони пастеризують молоко, далі додають до нього закваску та фермент. Коли суміш потрібної консистенції, її перемішують та подрібнюють. Не на заваді сироварам і відсутність світла.

“Беремо такий прилад — ліру — і починаємо різати на маленькі шматочки. В цій ситуації вимішуємо власноруч, тому що немає світла. Зазвичай, коли є електроенергія, це робить мішалка. Коли ми вимішуємо, то ще ножем дорізаємо шматки, якщо вони залишилися”, — розповідає Ростислав Закревський.

Після цього Христина та її чоловік уже формують сири. Далі їх залишають у розсолі, щоб додати смаку виробу. Дозрівають сири в окремому приміщенні. Господиня показує у холодильнику кілька видів продукції, пише Суспільне.

“Відколи почалася повномасштабна війна, ми почали класно вести свою робочу сторінку і запускати рекламу. І звідти в нас з’явилися всі клієнти. Ми продавали сир на місцевому ринку навіть, вивозили. Але якраз цей приріст пішов через те, що зі сходу країни приїхали переселенці до нас, в Яремче. Вони купували наш сир, а зараз є нашими клієнтами й вже замовляють”, — розповідає крафтярка.

Молоко для виробництва Закревські закуповують в односельців. Через те, що село розташоване у горах, більшості місцевих було нікуди його дівати. Зараз люди мають можливість заробити. Подружжя купує молоко у 60 господарствах, однак має намір подвоїти обсяги.

 


Залишити коментар