В Ізраїлі розробили дрони, які самі збирають фрукти

Фрукти, що гниють на деревах або на землі, коштують фермерам приблизно $30 млрд продажів на рік. Фрукти, зібрані навіть із запізненням на два тижні, втрачають 80% своєї цінності. Зараз основною причиною втрати продукції, іноді у вигляді гниття фруктів прямо на деревах, є глобальна нестача збирачів фруктів, яка, за оцінками, до 2050 року зросте до п’яти мільйонів робітників. Навіть сьогодні понад 10% усіх фруктів у світі не можуть бути зібраними – еквівалентно загальному річному споживанню фруктів у всьому Європейському Союзі.

Ізраїльський стартап Tevel Aerobotics Technologies розробив автономних роботів, що літають, які злітають з базової станції, зривають з дерева тільки стиглі плоди та обережно опускають їх для збору. Оскільки вони не люди, роботи-збирачі Tevel можуть працювати цілодобово та без вихідних під час збирання врожаю. Вони ніколи не втомлюються, їм ніколи не потрібно виходити на каву чи туалет, і вони не планують відпустку.

Роботи працюють на газі та електриці. Кожен FAR обладнаний штучним інтелектом (II), який допомагає визначити, чи готовий той, чи інший фрукт до збирання; найкращий спосіб зірвати/зняти плід із гілки метровою механічною рукою; і чи є у нього недоліки, які роблять його непридатним для продажу і, отже, мають бути викинуті.


Залишити коментар