Рівень викидів парникових газів у ЄС знову наблизився до допандемійного

Рівень викидів парникових газів у ЄС знову наблизився до допандемійного

Викиди парникових газів у ЄС склали 881 млн тонн еквівалента CO2 у третьому кварталі 2021 року, що лише на 10 млн тонн менше порівняно з аналогічним останнім передпандемійним періодом 2019 року.

Про це у вівторок повідомило європейське статистичне агентство Євростат, пише MilkUA.info.

Дослідники пов’язують це збільшення багато в чому з ефектом відновлення економіки об’єднання після різкого зниження активності підприємств через пандемію коронавірусу. У більшості країн Євросоюзу в третьому кварталі 2021 року спостерігалося збільшення викидів парникових газів у порівнянні з аналогічним кварталом 2020 року, що відображає відновлення після пандемії.

Викиди парникових газів в економіці ЄС у третьому кварталі 2021 року в середньому збільшилися на 6% у порівнянні з тим же кварталом позаминулого року. Найбільше збільшення парникових викидів у Євросоюзі минулого року в порівнянні з 2020 роком було зареєстровано в Болгарії (+22,7%), у Латвії (+16,2%) та в Греції (+13,1%). З іншого боку, в деяких країнах ЄС спостерігалося зниження. Найбільше воно було помітне в Словенії (-2,6%), Люксембурзі (-2,3%) і Нідерландах (-1,6%).

Значна частина викидів парникових газів, припала на промислове виробництво (23% від загального обсягу), електропостачання (21%), а також домашні господарства і сільське господарство (по 14%).


Залишити коментар