В Україні не вистачає насаджень обліпихи

В Україні не вистачає насаджень обліпихи

Обліпихових полів в країні одиниці. На думку власника поля на Чернігівщині біля Ніжина Андрія, дарма, бо сам дуже задоволений.

Урожай супер-корисних ягід тут збирають лише вдруге. Одне деревце дає мінімум 5 кілограмів. Гектар – 5 тонн. Андрій каже, що це поле принесе 2 мільйони гривень.

Пише SEEDS.org.ua за інформацією ТСН.

Найпростіший спосіб збирати ці корисні дрібні ягоди – зрізати з гілками. Для рослини це нешкідливо, навіть навпаки: така обрізка стимулює ріст молодих пагонів. Єдине, після такої підрізання, дерево почне родити лише за рік, але так значно швидше.

У світі обліпихою засаджено понад мільйон гектарів плантацій. Основний експортер – Китай – нині не справляється із забезпеченням попиту. Бо основні насадження в Піднебесній постаріли і вмирають. Тож, для України саме час цим скористатися. Та обліпиху так треба всім, що не вистачає навіть Україні.

Природний антидепресант, лікує рани і опіки, допомагає хворому горлу, бронхам і легеням, підвищує рівень гемоглобіну в крові і навіть має омолоджувальну дію – недарма ці маленькі помаранчеві ягідки в Гімалаях вважали священними.

Лікарі та дієтологи обліпиху називають жовтою вітамінкою. І радять споживати цю вітамінну бомбу саме зараз, у часи пандемії, бо обліпиха – найкращий товариш для імунітету. Вітаміну С в ній у півтора рази більше, ніж у лимонах.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)