Ср. 18 Грудня 2024

Верховна Рада узаконила нові райони в Україні

Верховна Рада прийнято законопроєкт №3651-д, який врегульовує порядок функціонування органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад та районних державних адміністрацій на новій територіальній основі. Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

17 листопада 2020 року Верховна Рада України у другому читанні та в цілому підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій».

Законопроект, зокрема, деталізує питання правонаступництва нових районних рад, сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів в частині прийнятих раніше рішень, бюджетів, фінансових та майнових зобов’язань, комунального і державного майна.

За це рішення проголосував 301 народний депутат України.

«Після того, як в Україні було сформовано нову адміністративно-територіальну основу для діяльності органів влади та проведено місцеві вибори, постало питання термінового забезпечення дієздатності органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації у нових громадах і районах. Прийняття цього законопроекту дозволить місцевій владі повноправно управляти фінансами, землею, ресурсами, вирішувати нагальні питання життєдіяльності громад», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Раніше, 3 листопада 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій».

Мінрегіон спільно з Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розробили положення, які увійшли до тексту цього законопроекту №3651-д.

Законопроект врегульовує порядок функціонування органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад, а також районних державних адміністрацій на новій територіальній основі, а також питання правонаступництва нових районних рад, сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів в частині прийнятих раніше рішень, бюджетів, фінансових та майнових зобов’язань, комунального і державного майна.


Залишити коментар