Як правильно підготувати погріб до зими
У погребі має бути сухо і не повинно бути плісняви. Адже головна причина псування овочів під час зберігання – вогкість. Тому потрібно добре обстежити льох і усунути першопричини появи вогкості ‒ зробити вентиляцію, прочистити вентиляційні отвори, закласти тріщини та облаштувати дренажну систему.
Слід також винести з льоху всі стелажі, полиці, контейнери, ящики, кошики тощо. Ретельно вимити їх та просушити на свіжому повітрі. Усі дерев’яні поверхні потрібно обробити насиченим розчином перманганату калію (марганцівки) або 10%-м розчином мідного купоросу, пише Gazeta.ua.
Щіткою необхідно прибрати цвіль з усіх поверхонь у льоху. Для захисту від плісняви обробити всі стіни, стелю, полиці розчином оцтової або борної кислоти (20 мл кислоти на 1 л води)
Продезінфікувати приміщення допоможе мідний купорос. Для дерев’яних поверхонь ‒ 10% розчин, для цегляних ‒ 5%.
Після дезінфекції та ретельного провітрювання льоху його потрібно просушити.
Один із найдієвіших способів просушити льох – побілка стін та інших поверхонь вапном. Воно вбирає в себе вологу з повітря, завдяки чому знижується рівень вологості у приміщенні.
Допомагає просушити льох і хлористий кальцій. Засіб розкладають у льоху на добу, потім збирають, просушують (шляхом прогрівання або прожарювання) і знову використовують, доки не зникне вогкість.
У разі використання цих засобів не можна нехтувати засобами індивідуального захисту. Потрібно обов’язково захищати шкіру, дихальні шляхи та очі.
У продезінфікований та висушений льох можна закладати новий урожай.
Залишити коментар