Ринок сільськогосподарських земель в Україні досягнув рекордних показників

ринок землі

Ілюстративне фото з мережі

Ринок сільськогосподарських земель в Україні демонструє значне зростання цін, досягнувши рекордних показників у травні 2024 року. Це явище пов’язане з відкриттям ринку для юридичних осіб та загальними структурними змінами в аграрному секторі. Про це пише kurkul.com з посиланням на KSE. Дослідження Київської школи економіки (KSE) розкриває деталі цього процесу та його наслідки для українського агробізнесу.

Рекордне зростання цін на сільгоспземлі

Ціни купівлі-продажу сільгоспземель у травні цього року суттєво зросли порівняно із попередніми місяцями й наразі є найвищими за весь час існування ринку земель. Про це йдеться в дослідженні Київської школи економіки (KSE).

Середньозважена ціна гектара у травні становила 45 тис. грн, що на 8,2% більше, ніж у квітні 2024 року, і на 5,6% більше від цін у березні цього року.

Причому ціна земель із цільовим призначенням «для ведення товарного с/г виробництва» була ще вищою й сягнула 46,2 тис. грн.

Фото зі сторінки kurkul.com
Фото зі сторінки kurkul.com

Офіційні ціни vs ринкові реалії

«При цьому важливо розуміти, що зазначені ціни базуються на офіційних цінах, що
реєструються у Реєстрі речових прав при укладенні угод купівлі-продажу. Ринкові ціни на землю можуть бути значно вищими, адже більша частина усіх угод укладаються за ціною, що не відрізняється від нормативно-грошової оцінки (мінімальної ціни, що встановлена законом для колишніх підмораторних земель) більше, ніж на 2%», — пояснили в KSE.

Динаміка цін з початку 2024 року

Фахівці також відзначили, що з початку 2024 року середні ціни на землю залишаються значно вищими, ніж у попередні періоди. Відтак, вони констатують, що відкриття ринку земель для юридичних осіб у січні 2024 року спричинило структурні зміни умов на ринку, і як наслідок призвело до збільшення цінності сільгоспземель.

Раніше ми писали про те, що ЄС відновлює мита на український цукор та яйця з червня 2024 року.


Залишити коментар