Пн. 24 Червня 2024

Аграрії скуповують селітру

На початку березня українські аграрії дуже активно закуповують селітру, оскільки ціни на даний вид добрив нижчі, ніж на карбамідно-аміачні суміші (КАС), повідомляє Інфоіндустрія.

«Весна почалась із дивної ситуації – карбаміду у вільному доступі у виробника майже немає, за КАС черга і ціна на КАС вища за ціну аміачної селітри», – йдеться в повідомленні.

Як пояснюється, подібне сталося через те, що селітра була в січні-лютому менш популярною через швидку весну в Україні, потепління та майже відсутність мерзло-талого ґрунту на полях. При цьому 19 лютого структури групи Остхем анонсували зниження цін на селітру аж на 2700 грн/т, в результаті в березні ринок буквально закипів.

Тож КАС вагонними або великими партіями дистриб’ютори продавали за цінами 17000-17500 грн/т, а аміачну селітру – 16600-17500 грн/т (з ПДВ). Про це повідомили аграрії, які купували товар у березні. Рекомендовані ціни дещо вищі. Сезон закупівлі добрив у розпалі, тож аграрії купують те, що в наявності на складах.

«Саме зараз продаж селітри на піку за останні місяці, трейдери відзначають високу активність, селітри на складах достатньо, а виробники в лютому поставили аж 71 тис. тонн нітрату амонію на ринок. Швидке потепління може стрімко обірвати попит, але схоже, що аграрії відкладали закупівлі та не викреслили аміачну селітру з переліку», – додають експерти.

На аукціон виставили спиртзавод на Чернігівщині


Залишити коментар