Нд. 14 Квітня 2024

Як змінилися ціни на білокачанну капусту

Активний попит на білокачанну капусту дав можливість українським фермерам на поточному тижні підвищити ціни на дану продукцію, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Сьогодні представники оптових компаній відзначають нестачу капусти на ринку, що на тлі стабільно високої активності покупців і є основною причиною зростання цін в даному сегменті.

В результаті, вже сьогодні українські виробники пропонують до продажу білоголову капусту по 8-12 грн/кг ($0,21-0,31/кг, що в середньому на 26% дорожче, ніж тижнем раніше.

Варто зазначити, що українські виробники позитивну цінову тенденцію пов’язують насамперед із сезонним фактором. Крім того, пропозиція некондиційної капусти, яка раніше чинила негативний вплив на формування цінового рівня, помітно скоротилася, що також сприяє подорожчанню в сегменті білоголової капусти.

Однак необхідно додати, що навіть після подорожчання наразі капуста в Україні коштує в середньому на 33% дешевше, ніж наприкінці лютого 2023 року. При цьому, експерти не виключають, що фермери будуть і далі робити спроби підвищити ціни, оскільки запаси якісної білоголової капусти в сховищах місцевих господарств продовжують скорочуватися.

Які продукти експортує Польща до України


Залишити коментар