Сб. 25 Травня 2024

З нового року вінницькі пасічники отримають доплати

Пасічники Вінницької громади з 2024 року можуть розраховувати на збільшення фінансової підтримки на безповоротній основі від Вінницької міської ради. У зв’язку зі збільшенням кількості бджолярів та бджолосімей, передбачено 200 грн за одну бджолосім’ю в рік, але не більше 60 тисяч гривень одному одержувачу.

Як пояснив директор департаменту економіки і інвестицій ВМРМаксим Мартьянов, відповідно до Порядку надання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єктам господарювання та фізичним особам у галузі бджільництва проєктом бюджету ВМТГ на 2024 рік передбачено кошти в сумі 422,8 тис. грн.

“Фінансовою підтримкою зможуть скористатись 50 пасічників громади в розмірі 200 грн за одну бджолосім’ю. У разі збільшення кількості пасічників та відповідно бджолосімей сума фінансової підтримки буде переглянута, – зазначив він. – Стимуляція пасічників у 2023 році показала гарний результат і ми можемо констатувати, що кількість пасічників та, відповідно, бджолосімей у громаді збільшується”.

За даними обліку 2023 року на території Вінницької МТГ бджільництвом займаються лише особисті селянські господарства, які мають 50 пасік та налічують 2143 бджолиних сім’ї, повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

Цьогоріч 40 пасічників, які звернулись з заявами та подали відповідні документи, на підставі рішень виконавчого комітету міської ради отримали фінансову підтримку у розмірі 100 грн на одну бджолосім’ю на загальну суму 201,4 тис. грн.

Фінансова підтримка в 2023 році була передбачена один раз на рік у таких розмірах:

  • від 4 до 9 бджолиних сімей – 200 грн за одну бджолосім’ю;
  • від 10 до 300 бджолиних сімей – 100 грн за одну бджолосім’ю.

Залишити коментар