Нд. 26 Травня 2024

Ціни на помідори стрімко зростають

Помітне підвищення попиту на тепличні помідори напередодні новорічних свят провокує активне зростання цін на дану продукцію на українському ринку, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Так, згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, на сьогодні імпортні томати виробництва Туреччина надходять у продаж по 80-90 грн/кг ($2,13 – 2,40/кг), що в середньому на 21% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Водночас експерти проєкту підкреслюють, що наразі основну частку пропозиції на українському ринку становлять саме імпортні помідори виробництва Туреччина. Водночас за рахунок імпортної продукції не вдавалося повністю задовольнити попит, що сформувався. У підсумку продавці отримали можливість і далі підвищувати відпускні ціни на наявні партії продукції.

Вибірки помідорів у місцевих тепличних комбінатах практично не здійснювалися через завершення сезону реалізації. За словами представників тепличних комбінатів в Україні, вирощувати тепличні овочі в зимовий період стає все складніше. До енергоресурсів, що постійно дорожчають, додався ризик можливих відключень електроенергії внаслідок російської агресії.

При цьому варто додати, що на сьогодні імпортні помідори в Україні вже продаються в середньому на 32% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. А якщо розглядати п’ятирічну динаміку, то в нинішньому сезоні оптові ціни на помідори досягли нових рекордних позначок.

Що стосується найближчих перспектив розвитку ситуації, то більшість учасників ринку не відкидають можливості й подальшого зростання цін на тепличні овочі, як мінімум до того моменту, поки пропозиція повністю не покриє всі купівельні потреби в даному сегменті.


Залишити коментар