Нд. 25 Лютого 2024

Словенія допоможе Україні з розмінуванням земель

Україна та Словенія підписали угоду щодо надання у 2023 р. на безповоротній основі €1,5 млн на гуманітарне розмінування.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що відповідну угоду днямих підписали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Словенія Андрій Таран та віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних та європейських справ Республіки Словенії Таня Файон.

«Україна надзвичайно вдячна уряду Словенії та словенському народу за підтримку, яку ми відчуваємо, та допомогу, що отримуємо з першого дня російської агресії. €1,5 млн, які Україна неймовірно вдячна отримати сьогодні від народу Словенії, допоможуть забезпечити саперів ДСНС та ДССТ необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування. Ці кошти допоможуть пришвидшити очищення території нашої країни від вибухівки та збережуть життя й здоров’я багатьох українців», – зауважила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Свириденко також висловила подяку Словенії за участь у галузевій робочій групі з координації зусиль донорів. Як підкреслила Юлія Свириденко, Україна прагне у тісній співпраці та діалозі з партнерами розробити довгострокові рішення та започаткувати проєкти, які не лише задовольнять нагальні потреби, але й закладуть основу для тривалого співробітництва в цій сфері.

На сьогодні Україна є найзамінованішою країною світу. Потенційно небезпечною вважається майже третина території нашої держави — близько 174 тис. кв км. Уряд України ставить собі за мету повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.


Залишити коментар