Нд. 25 Лютого 2024

На Полтавщині фермери залишили кукурузду зимувати в полях

Більшість фермерів Полтавщини залишили кукурудзу в полях, оскільки збирати її невигідно, крім того, вологий ґрунт не дозволяє техніці зайти. Поодинокі господарства, що посіяли у першу фазу посівної кампанії, змогли зібрати урожай сухого зерна до перших дощів. Також збирають ті, кому вкрай потрібні кошти для розрахунку з пайовиками, боргами за дизпаливо, запчастини, насіння, ЗЗР, добрива.

Про це AgroPortal.ua розповів голова Полтавської Асоціації фермерів і приватних землевласників Олег Слизько.

«Математики зовсім немає. 1 тонно-відсоток сушіння кукурудзи коштує від 200 до 250 грн. Якщо зменшувати вологу з 22% до 14%, то від 1600 до 2000 грн потрібно витратити лише на сушіння зерна. Якщо дрібний фермер не має комбайна, транспорту для перевезення, а також додаючи витратну частину, то на сьогоднішній день кукурудза виходить у «мінус».

Тому більшість господарств наразі тримає її в полі. Можливо, хтось і готовий збирати, але в поле не заїдеш. Якби мороз пробув тиждень чи днів п’ять, то можна було б заїжджати. Перепади між дощем і морозом, що спостерігаються зараз, не дають такої можливості», — зазначає Олег Слизько.


Залишити коментар