На Вінниччині розводять диких коней

У Вінницькій області розводитимуть диких коней. Днями чотири особини випустили в Національному природному парку «Кармелюкове Поділля».

«Національному природному парку «Кармелюкове Поділля» аматором розведення диких коней на Вінниччині Артемом Давидовим на безоплатній добровільній основі було передано четверо диких коней, з метою їх реакліматизації в умовах природних комплексів Південно-Східного Поділля.

Завдяки цьому можна буде забезпечити природнє регулювання біологічного різноманіття, а також розвиток екологічного туризму, покращення фізичного та психологічного здоров’я відвідувачів», – йдеться у повідомленні на сторінці НПП “Кармелюкове Поділля”.

Коні – надзвичайно граційні, красиві та розумні створіння. Ці тварини  – чудові психологи і мають здатність моментально відскановувати внутрішній стан людини, з якою взаємодіють. Разом з тим, вони можуть відігравати ключову роль у збереженні  численних видів рослин лучних степів.

«В перспективі їх можна буде залучати до іпотерапії, яка стала популярним методом реабілітації та поліпшення психологічного стану людини. Контакт з кіньми сприятиме розвитку таких особистісних якостей, як уважність, швидкість реакції, подолання страхів, порятунок від агресії, збудливості нервової системи, замкнутості та депресії. Все це та багато іншого, ми можемо отримати не лише від прямої взаємодії з дикими кіньми, а й спогляданням за ними у дикій природі», – йдеться у дописі.

Як розповіли фахівці національного парку, тварини проживатимуть у напіввільному середовищі. В урочищі «Вишенька» для них збудували дерев’яну загорожу, яка охоплює територію в кілька гектарів.

Отримана порода здатна жити в природніх умовах та не потребує утримання в стайні навіть взимку. Коні випасатимуть траву в місцевих луках чим регулюватимуть середовище. У адміністрації сподіваються, що з часом стадо збільшиться за рахунок природного приросту. Завдяки диким коням приваблюватимуть туристів.

Фермери із Закарпаття отримали компенсацію майже на 28 мільйонів


Залишити коментар