![](https://tenews.org.ua/wp-content/themes/uanews-te/assets/img/ads/electric-banner-s.gif)
У лісівників стартував сезон збору жолудів
![](https://agroter.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/zholudi-1024x683.jpeg)
Лісівники Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини розпочали збір жолудя. План на осінь – 50 тонн. Збір насіння певних груп деревних порід має свої особливості. Велике насіння дуба збирають після його опадання. Найперше опадають порожні та пошкоджені плоди, дещо пізніше – здорові та високоякісні. Саме зараз осипається жолудь, який уже гарно дозрів і найкраще підходить для створення майбутніх дубових лісів.
“Забезпечення лісових господарств високоякісним насінням з цінними спадковими властивостями можливе за наявності постійних лісонасінних баз. Жолудь лісівники беруть із найкращих дерев. Щоб у майбутньому насадження були більш стійкими до змін клімату, менш вразливими для шкідників та пожеж”, – повідомляють на сторінці у соцмережі ДП “Ліси України”.
Залишити коментар