Пн. 24 Червня 2024

Вітчизняного шампанського і коньяку більше не буде

В Україні прийнято новий закон про виноград та продукти виноградарства, який спрямований на стандартизацію галузевого законодавства відповідно до  міжнародних норм. Зокрема, документ забороняє українським виробникам використовувати терміни “коньяк” чи “шампанське” у найменуваннях своїх продуктів.

Про це повідомляє top.today.ua.

Законопроєкт №9139 про виноград та продукти виноградарства було затверджено Верховною Радою 9 серпня. Його метою є узгодження національного законодавства про виноградарство із вимогами Європейського Союзу. В рамках цього закону вводяться нові терміни та визначення, розробляється класифікація сортів винограду та встановлюються стандарти для виробництва ароматизованих винних продуктів.

Закон також передбачає створення єдиної бази даних про виробників винограду та виноробної продукції, а також власників виноградних ділянок. Це створює сприятливі умови для розвитку малих підприємств у сфері виноробства в Україні.

У перехідний період, починаючи з 2006 року (з моменту набуття чинності законом “Про виноград та виноградне вино”), українські виробники могли використовувати терміни “коньяк України” та “шампанське України” у найменуваннях своїх спиртних напоїв. Проте новий закон України “Про виноград та продукти виноградарства” наразі забороняє використання цих термінів українськими виробниками.

Цей законопроєкт зосереджується на впровадженні системи контролю якості продукції виноробних підприємств та покращенні стандартів у галузі. Буде змінено маркування спиртних напоїв, збільшено державну підтримку галузі та багато чого іншого.

Вітчизняні вина не були дешевими, а стануть ще дорожчими. Це пов’язано не лише з підвищенням вимог до продукції вітчизняних виноробів, закладених у новому законопроекті, а й із зростанням собівартості виробництва, у тому числі енергоносіїв.


Залишити коментар