Сб. 25 Травня 2024

На Одещині встановили Національний рекорд за кількістю помідор з одного куща

В селі Баштанівка Татарбунарського району Одеської області 7 жовтня встановили Національний рекорд. У фермерському господарстві “Стоянов” виростили кущ томатів, на якому вродило 192 плоди. 

– Рекорд встановили у номінації «Найбільша кількість томатів з одного куща». На кущі, який вищий за людський зріст, вродило 192 плоди! Це навіть більше, ніж ми очікували. Тобто, можете уявити, що з одного куща виходить одразу 5-6 трилітрових банок квашених помідорів, – каже керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Таким чином Одещина тимчасово перебрала на себе статус овочевої столиці України, допоки Каховка в окупації.  Хоча вирощувати такий врожай там досить складно, оскільки ґрунти у регіоні засолені, та й посуха там постійна. Але місцевий фермер довів, що навіть рекордні врожаї на цих землях можливі.

До слова, попередній рекорд в цій номінації належить фермеру з Новоолексіївки Херсонської області. У 2017 році він виростив 165 помідорів загальною вагою 8 кілограмів 400 грамів з одного куща.


Залишити коментар