Нд. 26 Травня 2024

Холод не біда: як допомогти курям восени добре нестися

Власники птахів знають, що з настанням морозів кури починають нестися набагато гірше, ніж влітку. Розповідаємо, як допомогти птахам нести більше яєць.

Проведіть світло в курник

Власниками птахів перевірено: кури несуть значно більше яєць, якщо у них є освітлення в курнику. Досить однієї невеликої лампи або ліхтарика з сонячною батареєю. Включайте світло на ніч — і яєць стане помітно більше. Також при світлі лампочки зручніше збирати яйця і прибирати загін, пише телеграм-канал “СОДа”.

Простежте, щоб кури не клювали яйця

Багато курей з апетитом з’їдають свої власні яйця, яких і так мало восени. Щоб відучити їх від цієї поганої звички, обладнайте гніздо так, щоб несучка не бачила свої яйця після знесення. Для цього покладіть горизонтально бочку і накрийте зверху вхід важкою тканиною. Птахи не побачать свої яйця в темряві та не будуть їх клювати.

Часто кури з’їдають яйця через нестачу білка в організмі. В такому випадку можна додати в корм рибне борошно або подрібнені варені яйця.

Додайте вітаміни в раціон курей

З настанням морозів і в’яненням зелені у птахів виникає дефіцит вітамінів в організмі. Якщо збагатити їх раціон, то вони стануть набагато краще нестися. Для цього додайте в корм ракушняк, свіжі овочі, зерна пшениці. Також кури дуже люблять кропиву, бур’яни та листя буряка.

Поставте курям таз з піском

Кури можуть відмовлятися нести яйця через те, що у них завелися паразити в пір’ї. Птахи чистять своє пір’я піском, тому в курник рекомендується поставити великий таз з піском. У ньому несучки будуть купатися і спати.

Прискорте линьку курей

Раз на рік кури линяють — зазвичай це відбувається в кінці осені. У цей період вони перестають нести яйця, оскільки витрачають всю енергію на линяння і сил на знесення яєць не залишається. Власники птахів можуть прискорити линяння. Для цього додають білок в корм (м’ясо-кісткове борошно, сухе молоко і т. д.), підгодовують насінням і кукурудзою. Також ветеринар може порадити препарати для прискорення линяння птахів.

Давайте курям більше вологої їжі

На сухому зерні та комбікормах кури несуться гірше. Щоб отримати більше яєць, годуєте несучок сезонними овочами й вологою їжею: гарбузом, кабачками, кукурудзою. Взимку для курей варять картоплю з зерном, а потім товчуть із зерновими висівками.


Залишити коментар