Сб. 15 Червня 2024

В Україні оприлюднили графіки відключень електроенергії по областях

В Україні готуються до відключень електроенергії. Вони пов’язані з потенційними обстрілами об’єктів критичної інфраструктури. Про це повідомляє top.today.ua, пише agronews.ua.

Минулий зимовий сезон у нашій країні пройшов напружено – російські окупанти регулярно здійснювали ракетні атаки. Українцям довелося жити за умов регулярного відключення електроенергії. Існує велика ймовірність того, що сценарій повториться.

У країні розробили розроблені графіки відключень електроенергії, які поки що не планують використовувати. Вони створені з урахуванням минулорічного досвіду щодо пошкоджень та наслідків для регіонів й енергосистеми загалом.

Старший аналітик DiXi Group Богдан Серебренніков зазначив, що у 2022-му від споживачів було багато скарг на несправедливість у відключеннях світла.

“Ймовірно, щоб уникнути подібних проблем орієнтовні графіки можливих тимчасових обмежень електропостачання були підготовлені заздалегідь. Готуватись таким чином – це нормально і потрібно”, – зазначив експерт.

Серебренніков уточнив, що можливість їх повного чи часткового застосування залежатиме від обстрілів енергооб’єктів та здатності їх швидкого відновлення. За словами фахівця, Укренерго може і не відключати електроенергію. Енергетики розробляють резервні схеми живлення, щоб уникнути блекаутів.

Чому в Україні не накопичують електроенергію

Співробітник Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявив, що у світі поки немає технології, яка б дозволила накопичувати та зберігати електрику у батареях і в разі потреби подавати споживачів.

Це технічно складно: такі пристрої потрібно десь розмістити та визначити розподіл навантаження для кожного регіону, який по-різному споживає ресурс.

“Такого досвіду немає ні в кого. Тому якщо уявити, що Україна десь взяла такі акумулятори, то потрібно буде самостійно створювати концепцію їх використання – як теоретичну, так і практичну, прив’язану до чітких параметрів роботи системи. Готовності ж до такого немає”, – цитує Корольчука “Обозреватель”.


Залишити коментар