Фермери з деокупованих територій отримають безповоротну фінансову допомогу

аграріям

У 2024 році передбачена безповоротна фінансова допомога українським аграріям на деокупованих територіях. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише SEEDS.

За його словами, сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами і т.п. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу, пише пресслужба Мінагрополітики.

«В проекті бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це  20 млн євро, наданих Україні  ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців», – зазначив Тарас Висоцький.

Оформити таку допомогу фермери можуть через Державний аграрний реєстр. Основна умова –  зареєстровані права власності або оренди на землю.

Крім того, перший заступник Міністра повідомив, що в проекті Державного бюджету 2024 року передбачено 2 млрд гривень компенсації за послуги з розмінування с/г земель.

Також вступили в силу зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9», які передбачають  спецумови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв більш доступними.

«Оновлені пільгові умови за програмою «Доступні кредити 5-7-9» передбачають ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично – це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво», – наголосив Тарас Висоцький.


Залишити коментар