Пт. 1 Березня 2024

Фонд «Жнива перемоги» надав фермерам з Тернопільщини техніку для посівної

Аграрне підприємство з Тернопільщини отримало в безоплатне користування новий трактор і сівалку від міжнародного благодійного фонду «Жнива перемоги», повідомив директор підприємства Василь Чамбул.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Василь Чамбул та Юрій Климук – співзасновники аграрного підприємства в Івачеві Долішньому. У сільському господарстві працюють майже 20 років. Зараз мають шість працівників і 145 гектарів землі.

«Ми все життя займалися насінням. Оскільки це міжсезонний характер роботи, нам треба було своїх працівників залучити цілорічно. У нас та моїх партнерів, самі вони з Тернопільського району, батьки, родичі тут живуть, мають свої паї. Ми вирішили, що зможемо земельні наділи обробляти самі й вирощувати сільськогосподарські культури».

Підприємство розпочинало свою діяльність з техніки українського виробництва, яка була у вжитку.

«Із нею було багато проблем, бо вона вся зношена. Ти виїжджав у поле, тобі щось ламалося. Ти мусив їхати шукати запчастини, ремонтувати. Вона не могла зробити ту роботу, яка потрібна. Тобто, зорати на якусь глибину, посіяти з відповідною швидкістю. Все відкладалося. Але ми постійно вкладали свої сили й кошти в те, щоб не стояти на місці, розвиватися».

Цього року підприємці звернулися в Міжнародний благодійний фонд «Жнива перемоги», фундатором якого є благодійник зі Сполучених Штатів Америки Говард Баффет, розповів Юрій Климук.

«Я дізнався з мережі, друзі підказали, що є такий благодійний фонд. Там надають техніку в безплатне користування. Зв’язалися з ними. Погодили всі нюанси. І нам вдалося це зробити, нам допомогли. Ми їм щиро вдячні».

Заявку на техніку для посівних робіт подав Василь Чамбул.

«Розгляд тривав недовго. Прийняли рішення надати нам техніку. Ми поїхали в Рівне. За наші кошти була тільки логістика з Рівного. До 15 червня ми повинні повернути техніку на місце. Тоді також лише логістика буде за наші гроші. І сервісне обслуговування трактора й сівалки».


Залишити коментар