Нд. 26 Травня 2024

На Вінниччині зводять екологічний будинок для переселенців

У селі Слобода-Бушанська на Вінниччині для переселенців будують екобудинок. Будинок зводять двоповерховий, загальною площею 442 м². Поруч із ним буде автономна каналізація, повідомляє  Суспільне.

Роботи розпочали ще торік у листопаді. Працівники фірми-підрядника майструють дерев’яний каркас під черепицю, — розповідає будівельник Олег.

“Вона пробиває мембрану, щоб був повітряний зв’язок між мембраною і стропою, це для того аби був конденсат, тобто коли повітря нагрівається щоб була волога”, — каже Олег.

За його словами, над таким екодомом працює вперше. Його відмінність у тому, що стіни не з блока чи цегли, а із солом’яних панелей.

“По периметру він буде глиною обкладений чи шпакльовкою. Зверху буде черепиця. Буде шість душевих, шість туалетів, а на другому поверсі будуть кімнати для життя”, — розповів представник фірми замовника робіт Віталій Власенко.

Будинок буде використовуватися як тимчасовий шелтер для жінок з дітьми, а після війни як реабілітаційний та освітньо-культурний простір — каже ініціаторка екобудинку, директорка ГО “Бушанська Толока” Євгенія Качуренко.

Зводять екобудинок у партнерстві з проєктом “Зелена дорога екопоселень”. Гроші на будівництво надали мешканці європейських країн та іноземні компанії, — каже Євгенія Качуренко. 147 тисяч євро вдалося зібрати під час презентації проєкту у Європі.

Загальна вартість екобудинку — 250 тисяч євро. Решту зараз збирають, каже Євгенія Качуренко.

“Ми зараз на порозі розробки наступного проєкту для того, аби зібрати кошти на оздоблення будинку, меблювання, працюємо із приватними донорами і корпорацйціями, аби отримати вікна ти чи двері”, — розповідає додає ініціаторка екобудинку.

По завершенні біля екобудинку висадять сад та облаштують дитячий простір.

У волинському селі Звірів створили садибу-музей


Залишити коментар