Закупівельні ціни на молоко зросли

Середня закупівельна ціна екстра ґатунку, станом на 21 лютого виросла на 5 коп. – до 12,18 грн/кг без урахування ПДВ. Відтак, діапазон цін на ґатунок екстра в господарствах був від 10,84 грн/кг до 12,80 грн/кг, повідомляють в Асоціації виробників молока.

Вищий ґатунок теж подорожчав на 5 коп. – до 12,18 грн/кг, в порівнянні з ціною станом на 7 лютого. В господарствах порядок цін був від 10,00 грн/кг до 12,10 грн/кг.

Незмінною з початку 2023 року залишається середня ціна на перший ґатунок – 11,67 грн /кг. Мінімальна ціна на молоко першого ґатунку в господарствах станом на 7 лютого складала 10,00 грн/кг, а максимальна – 11,90 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків виросла на 4 коп. з дати проведення останнього моніторингу і склала 12,01 грн/кг.

Ціни на молокосировину в Україні укріплюються через попит з боку виробників сиру і свіжої молочної продукції (пастеризоване молоко, кефір, сметана). Як продемонстрували 326-ті торги GDT 21 лютого, твердий сир і вершкове залишаються єдиними товарами серед різних видів молочної продукції, які зростають в ціні й мають попит на зовнішніх ринках. За результатами торгів ціна на вершкове масло збільшилася на 3,4%, а на сир Чеддер – на 1,5%.

Ціни на сире молоко зростають через обмежену пропозицію на сире молоко в Україні в зимовий період, коли в країні традиційно скорочується пропозиція молока та молочної продукції. Однак цьогоріч додаткова причина – наслідки бойових дій, що спричинили суттєві скорочення як поголів’я у присадибному та промисловому секторі скотарства, так і продуктивності ферм в уражених війною та прифронтових регіонах. За попередніми оцінками Держстату, в січні виробництво молока склало 455,7 тис. тонн і скоротилося на 12,6% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Скорочення було характерним навіть в областях, де не відбуваються бойові дії.

На зростання цін впливає збільшення собівартості виробництва молока через використання фермерами дизельних генераторів в якості джерела електроенергії.


Залишити коментар