Сб. 25 Травня 2024

Ціна на вощину може зрости наполовину

Навесні українським пасічникам може забракнути вощини. Причина – підвищений попит на бджолиний віск, що спостерігається з літа минулого року, через потребу у свічках під час відключень електроенергії, а також для виготовлення окопних свічок.

Як повідомили у бджолосадибі «Знатний Мед», при цьому зберігається потреба у натуральному воску для фармацевтики, косметики, народної медицини.

Усе це створює дефіцит воску в країні, враховуючи скорочення його виробництва у 2022 році через війну, коли не всі бджолярі могли ефективно організувати роботу пасіки з відбудови бджолами нових рамок, відбору старих стільників для перетоплення воску і здачі його заготівельникам.

У довоєнні часи щонайменше половина бджолиного воску, виробленого в Україні, йшло на потреби бджільництва – на виготовлення вощини. За даними фахівців ТМ «Знатний Мед», деякі виробники вощини вже відчули брак воску. Отже, і пасічники можуть стикнутися з такою ж проблемою. Це вплине і на ціну цієї продукції: у 2023 році можна очікувати зростання вартості вощини на 50% і більше.


Залишити коментар