За українським зерном посилюють контроль за кордоном

Міністерство сільського господарства Угорщини запроваджує режим суворого контролю за якістю українського зерна, яке надходить на внутрішній ринок країни.

Про це заявив міністр сільського господарства Іштван Надь, повідомляється на сайті профільного відомства.

На думку міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту українського зерна.

«Ми не можемо допустити, щоб угорські фермери страждали через те, що коридор солідарності не працює належним чином», — зазначив Іштван Надь.

Він додав, що Угорщина продовжуватиме надавати всю допомогу та підтримку, щоб зерно досягло свого початкового призначення — споживачів у Африці та на Близькому Сході. Проте українське зерно, яке надходить на ринок Угорщини, буде підлягати суворому контролю: до нього будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що й для зерна, вирощеного в Євросоюзі.

Також міністр попередив угорський бізнес про відповідальність за використання українського зерна, яке не пройшло оцінку якості в Угорщині.

«Імпортні культури, які вирощуються в набагато менш суворих умовах виробництва, знижують ціни, створюючи значні конкурентні переваги. Проте Брюссель не допомагає угорським фермерам і продовжує нічого не робити для усунення цієї конкурентної переваги», — заявив Іштван Надь.


Залишити коментар