Поради для доброї розсади

Вирощування розсади — дуже важливе завдання, бо від її якості буде залежати якість і кількість майбутнього врожаю. Існує велика кількість способів пророщування насіння, але більшість з них передбачає накриття розсади пакетом або плівкою. Через такий парник підвищується ризик розвитку грибкових хвороб, більш того, до насіння не проникає кисень, що негативно впливає на швидкість його росту і якість сходів.

Хочемо поділитися незвичайним способом посіву насіння на розсаду, за допомогою якого можна отримати міцний і здоровий посадковий матеріал.

Для вирощування розсади потрібна ємність глибиною 6-7 см. Наповніть ємність пухкою родючою землею. Рівень землі повинен бути на 1-1, 5 см нижче краю ємності. Зверху на ґрунт викладіть відріз туалетного паперу або паперовий рушник в один шар. Туалетний папір допоможе утримувати вологу безпосередньо в місці розташування насіння, що прискорить процес його проростання. Щоб сформувати рівні ряди, а також для того, щоб відокремити один сорт томатів від іншого, Використовуйте дерев’яні шпажки.

Зволожте папір і викладіть на нього насіння на відстані 3 см одне від одного. Відстань між рядами має бути 4 см. Накрийте насіння 1 см шаром кокосового субстрату. Для пророщування насіння рекомендується використовувати саме кокосовий субстрат бо він володіє високою вологоємністю і добре пропускає повітря. Дуже важливо і те, що кокосовий субстрат стерильний, і на його поверхні не зможуть розвиватися грибки і хвороботворні бактерії. Рясно полийте субстрат водою. При даному способі вирощування розсади накривати ємність плівкою нема потреби.

Поставте ємність з насінням в темне тепле місце з температурою близько 25 градусів, і вже на 4-5 днів з’являться сходи.


Залишити коментар