Вчені вивели особливий сорт картоплі

Інститут Джеймса Хаттона (JHI) в Інвергоурі (Шотландія) минулого тижня оприлюднив результати революційного фермерського випробування сортів картоплі, стійких до картопляних цистоподібних нематод (Potato Cyst Nematode, PCN). Про це повідомляє EastFrut-inform.

Завдяки вченим з JHI, SoilEssentials, Scottish Agronomy, SRUC та SASA, які спільно працювали над цим проєктом, що фінансується шотландським урядом, було доведено, що нові сорти картоплі є високостійкими до PCN і придатними для вирощування в кліматі Шотландії.

«Хоча ми вже знаємо про сорти картоплі, які не дозволяють PCN розмножуватися, оскільки вони стійкі до інфекції, але вони можуть викликати значні втрати врожаю. Попри стійкість, кореневу систему все ще можуть їсти шкідники. Таким чином, фермери фіксують зниження врожайності або застосовують пестициди, які можуть бути недоступними у майбутньому», — зазначив один із науковців інституту доктор Філіп Берджесс.

Він наголосив, що необхідні сорти картоплі з більшою стійкістю.

Під час випробування було виявлено, що деякі сорти картоплі не тільки зупиняють розмноження PCN, а й добре ростуть під сильним тиском шкідників, що сприяє стійкішій сівозміні. Крім цього важливого відкриття, сорти придатні для виробництва у кліматі Шотландії та є зручними для споживачів.

Доктор Берджесс додав, що деякі із сортів вже є у продажу.

«Це критична проблема в той час, коли виробники картоплі перебувають під тиском, що росте, щодо забезпечення сталого виробництва, використовуючи менше пестицидів. Ці нові сорти є важливою частиною забезпечення сталого розв’язання цих проблем. Наше завдання — забезпечити продовольчу безпеку, не завдаючи шкоди природі та не посилюючи зміни клімату», — додав учений.


Залишити коментар