У Львові з’явилась бібліотека насіння

Міні-банк насіння з’явився нещодавно в приміщенні львівської бібліотеки «Сад». Читачі мають змогу приносити сюди власноруч зібране насіння квітів та городини, будь-то інший має змогу позичити його, пише SEEDS.

Ідея встановити спеціальну шафку, де охочі зможуть лишати і брати насіння, виникла після новини про те, що росіяни зруйнували банк насіння у Харкові.

Першим насінням міні-банк поповнив львівський активіст Юрій Семашко, який наприкінці листопада приніс в бібліотеку насіння гарбузів. Зараз у бібліотеці є також насіння чорнобривців, в’юнків тощо.

«Під час вибухів нищиться велика кількість зелених насаджень, відбувається руйнація всього. І важливо зберегти принаймні те, що ми вже маємо, і розмножити це. Таку ініціативу ми запроваджуємо не лише, щоб ділитися, а й щоби зберегти різноманіття сортів насіння. Зробимо нашу країну квітучою», – говорить завідувачка бібліотеки Оксана Заграй.

Окрім насіння, у бібліотеку можна приносити рослини для обміну або саджанці. У майбутньому в бібліотеці хочуть створити міні-городи, де кожен відвідувач зможе посадити свою рослину, повідомляє Суспільне.


Залишити коментар