Контейнери для розсади з підручних засобів: 4 дієвих способи

Досвідчені дачники не поспішають викидати пластикові стаканчики, ємності з-під йогуртів, пакети з-під соку та молока, адже вони можуть стати чудовим “будинком” для розсади. “Друге життя” можна подарувати навіть старим газетам, повідомляють у телеграм-каналі “СОДа”.

Ми зібрали кілька лайфхаків, як зробити пересадку молодих рослин у ґрунт екологічною та зручною.

З пляшки

Безперечний лідер серед городників — прозорі пластикові пляшки. Обріжте нижню частину на необхідну висоту, проробіть отвори паяльником або розігрітим цвяхом і ємність для розсади готова. Верх пляшки викидати не поспішайте: ним можна накрити ніжні сходи, створивши для них невеликий “парник”.

З упаковки від молока чи соку

Для великої розсади, наприклад томатів, відмінно підійдуть упаковки від соків або молока. Багатокомпонентні стінки упаковки “тетра пак” добре переносять вологу і не розкисають. Не забудьте проробити отвори в денці і насипати трохи дренажу, щоб коріння рослин не підгнивало.

З чайних пакетиків

Замінити торф’яні пігулки можна використаними чайними пакетиками. Викидати їхній вміст не потрібно: чай, на думку садівників, позитивно впливає на розвиток молодих рослин. Акуратно обріжте верх пакетика і розправте стінки, насипте ложкою всередину трохи грунту і встановіть “горщики” у велику ємність впритул один до одного, щоб вони не перевернулися. При пересадці молоді рослини виймати не потрібно.

Зі старих газет

Відмінною альтернативою торф’яним стаканчикам для розсади можуть стати саморобні паперові ємності. Робити їх просто, а рослини висаджувати можна прямо в “посуді”, адже паперові стінки швидко розмокнуть у вологому ґрунті. Виріжте з газетного або журнального аркуша максимально довгу смугу паперу. По ширині вона повинна бути приблизно вдвічі більше запланованої висоти ємності для розсади. У кілька шарів обгорніть листок навколо балончика від лаку для волосся або іншої циліндричної ємності. Половину ширини паперової смужки залишайте вільною. Загніть вільні краї паперового листа, формуючи “стаканчик”. Для більшої міцності використовуйте кілька відрізків паперу. Паперові циліндри встановіть, щільно притиснувши один до одного, у великому горщику або ящику. Підійде обрізана до потрібної висоти п’ятилітрова ємність від питної води. Заповніть стаканчики землею та приступайте до посадки насіння. Коли настане час висаджувати розсаду в ґрунт, переміщуйте рослини прямо в саморобних горщиках.


Залишити коментар