У 2021 році постачання української агропродукції до ЄС зросло на чверть

У 2021 р. поставки української сільгосппродукції до Європейського Союзу зросли до 8,4 млрд, що на 26% перевищило показник попереднього року (6,7 млрд). Про це заявив заступник директора ННЦ Микола Пугачов, пише АПК-інформ.

“Товарна структура вітчизняних поставок в ЄС в значній мірі повторює загальну. Більше 80% в ній припадає на експорт олыъ і жирів, зернових і олійних культур, залишків переробної промисловості. У минулому році всі перераховані товарні групи продемонстрували зростання у вартісному вираженні, надавши вирішальний вплив на нарощування загального аграрного експорту України в європейські країни”, – сказав вчений.

Зокрема, в 2021 р. Україна поставила в ЄС насіння ріпаку на 1,303 млрд (77% загального обсягу експорту даної продукції), соєвої олії – 227 млн (77%), ріпакової олії – на 174 млн (78%), кондитерських виробів з цукру – на 106 млн (52%), виробів з тіста – на 55 млн (76%).

«В цілому Україні вдалося істотно поліпшити показники агропродовольчого експорту в 2021 р., успішно пристосувавшись до роботи на зовнішніх ринках в умовах триваючої пандемії коронавірусу Сovid 19. Що стосується перспектив в 2022 р., то вони виглядають сприятливими за умови соціально-економічної стабільності в Україні та основних наших державах-партнерах, хорошого врожаю сільгоспкультур, які формують вітчизняний експорт, і відсутності різких змін світової ринкової кон’юнктури», – підсумував М.Пугачов.


Залишити коментар