Спосіб підживлення розсади, який допоможе отримати міцні рослини
Нд. 22 Травня 2022

Спосіб підживлення розсади, який допоможе отримати міцні рослини

Зовсім скоро відкриття дачного сезону. Але у багатьох він вже відкритий, тому як розсада посаджена і дала сходи. Тепер настав час догляду за нею, і ми готові поділитися своїми рецептами її підживлення, щоб отримати міцні рослини.

Розчин готується в три етапи. А складається це диво-добриво з декількох інгредієнтів. Ну, про все розповімо послідовно, інформує Ukr.Media.

Деревна зола

Першим ділом заготовляємо зольний розчин. Золу можна зібрати з печі, коли взимку опалюєте дачу, вона в основному повинна бути деревною.

Відразу хочемо застерегти від використання золи від спалювання побутових відходів, особливо, якщо в смітті був пластик та інші брудні відходи — так ви тільки нашкодите ґрунту та рослинам. Підходить тільки чиста зола, перебрана і залита гарячою водою.

Витримуємо її мінімум три доби і за цей час неодноразово помішуємо. Зольний розчин не псується, він стоїть довго, а тому в кінцеве добриво додаємо його прямо перед самим поливом розсади.

Такий склад може замінити фосфорно-калійні добрива, в ньому також багато інших корисних мікро — і макроелементів: бор, магній, сірка, марганець та інші.

Картопляна і бананова шкірки

Друге підживлення не зберігається довго, як розчин з золи, тому робити його потрібно відразу перед тим, як маєте намір удобрювати землю, на якій росте розсада.

Візьміть картопляні очищення і бананову шкірку, все це настояти до трьох днів і підживлюйте рослини. Речовини, які виділять шкірка банана і картоплі служать хорошим живленням, але попереджаємо, що захоплюватися таким складом не слід.

Дріжджі

Третє підживлення складається з дріжджів. Якщо у вас пакетовані дріжджі, то робіть наступним чином:

  • Візьміть молочну сироватку.
  • Нагрійте її й замочіть дріжджі.
  • Залиште на 2-3 години для бродіння.

Брускові дріжджі замочіть на ніч у таких пропорціях: 1 столова ложка на 1 літр води. Вранці все добре перемішайте, додайте по 1 літру води в кожний розчин і поливайте рослини. Робіть таку підгодівлю 1-2 рази на сім днів.

У складі дріжджів багато білка (до 65%), мінеральних речовин і мікроелементів. Дріжджове підживлення цілюще впливає на формування кореневої системи. З таким добривом коріння стає сильним, а зелень — міцнішою і витривалішою.


Залишити коментар