Спеціаліст розповів що буде з цінами на найпопулярніші овочі
Пт. 19 Серпня 2022

Спеціаліст розповів що буде з цінами на найпопулярніші овочі

Ринок коренеплодів в Україні у другій половині теперішнього сезону також навряд чи залишиться стабільним, і це твердження стосується як моркви, тай і столових буряків. Прогнозується зростання ціни. Про це в журналі «Плантатор» розповів Олександр Хорев, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

«Саме з останньою культурою ми очікували максимальних проблем через те, що зацікавленість фермерів у вирощуванні буряків поступово згасає. Звідси поступове зменшення пропозиції продукції на ринку, і вже в першій половині сезону 2021–2022 українські споживачі купували імпортні столові буряки, коли ціни на вітчизняний досягли критичних для початку сезону реалізації цін у 8,5–9 грн/кг. До середини січня 2022 року цінова ситуація стабілізувалася завдяки достатній пропозиції буряків на ринку, що складалася з імпортної та вітчизняної продукції», – пояснив він.

Водночас із перших днів другої половини сезону в Україні почали зростати ціни на моркву, які до середини січня досягли рівня цін на буряки, тож ці коренеплоди гуртовими партіями реалізовувалися вже за однаковою середньою ціною 9 грн/кг.

«В обох сегментах ми не прогнозуємо зменшення цінників у подальші місяці сезону, а яка культура вийде в лідери за цінами –– буряки чи морква –– буде залежати від обсягів якісної продукції у сховищах вітчизняних виробників.


Залишити коментар