В Україні подешевшає свинина

В Україні подешевшає свинина

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 22 – 28 березня 2021 року: 39 – 40 грн/кг на свиней живою вагою.  Про це повідомила прес-служба Асоціації «М’ясної галузі».

Ціна на живих свиней наступного тижня, ймовірно, зменшиться на 1 грн/кг.

На зменшення ціни впливають такі ж фактори, що і минулого тижня, а саме:

Зменшення податкового кредиту на 6% з 20% до 14% з 01.03.2021 року, який м’ясопереробникам, які працюють легально,  довелося часто компенсовувати за рахунок власної націнки. Нелегальні бійні ж ніяких змін не відчули і їх пропозиція стала привабливішою від білого ринку.

Різкий ріст імпорту свинини в 3,5 рази в лютому 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Початок посту перед Великоднем і традиційне зменшення споживання м’яса.

Аналізуючи ціни у торгових мережах, що протягом двох останніх тижнів впали в середньому на 4-6 грн/кг, можна констатувати – попит на свинину зменшився, а пропозиція свинини в надлишку.

Надлишок пропозиції свинини в Україні може призвести до подальшого зниження ціни на свиней і ще більше вдарити по рентабельності вирощування. Асоціація “М’ясної галузі” активізувала роботу з відкриття нових ринків збуту свинини для м’ясопереробних підприємств, погодження умов для експорту української свинини в країни Азії та Африки.

Консолідація переробників і виробників не лише зупинить падіння ціни на свиней, а і дозволить забезпечити збільшення цін на свиней в Україні, а відтак і збільшення прибутків вирощування і переробки. Так відбулося в Бразилії, яка завдяки експорту не лише подвоїла ціни на свиней, а і збільшила поголів’я свиней на 24%.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)