В Україні подорожчає хліб — аграрії назвали причину
Пт. 24 Вересня 2021

В Україні подорожчає хліб — аграрії назвали причину

В Україні знизилося виробництво борошна, експерти розповіли, чи загрожує дефіцит.

Борошна вистачить і суттєвого його здорожчання не буде, а ось ціни на хлібобулочні вироби до середини весни можуть зрости на 5-10%. Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу, пише Україна 24.

Як відомо, в країні суттєво знизилося виробництво борошна. У січні цього року виробили майже 85 тисяч тонн, і це стало найнижчим показником за 22 роки. В середньому щомісяця на ринок постачали 114 тисяч тонн. Фахівці  заспокоюють, мовляв, дефіциту борошна не буде і за потреби виробництво можна наростити.

“Якщо дивитись на місяці – ось грудень, січень, лютий  – експорт уже десь у півтора раза менший, ніж за відповідний період минулого року, тобто щомісячні обсяги експорту падають… В принципі якихось питань чи проблем із продовольчим забезпеченням у поточному сезоні ми не очікуємо.

Щодо пшениці вже навряд чи ціна зростатиме. Щодо борошна, щодо хліба – ну, можливо, ще до середини весни буде зростання у межах від 5 до 10%”, — розповів радник зі стратегічного розвитку президента “Українського клубу аграрного бізнесу” Володимир Лапа.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)