Рада ігнорує уряд Шмигаля більше, ніж Гончарука
Сб. 25 Вересня 2021

Рада ігнорує уряд Шмигаля більше, ніж Гончарука

За рік роботи уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем Верховна Рада проігнорувала 90% законопроєктів від Кабміну. Про це повідомив Комітет виборців.

З 4 березня минулого року, коли парламент призначив уряд, до 3 березня цьогоріч на розгляд ВР подавався 231 проєкт закону авторства Кабінету міністрів.

Із них стали діючими законами лише 30 документів або 12%.

Урядові законопроєкти в середньому підтримували лише 209 депутатів “Слуги народу” (85% фракції), що недостатньо для самостійного ухвалення рішень.

Ще 4 закони направлено на підпис президенту Володимиру Зеленському, однак їх ще не підписав. А 16 – прийнято в першому читанні.

Решта проєктів лише перебувають на розгляді парламенту і досі не були підтримані депутатами.

Із 30 урядових проєктів, які стали законами, 14 – ратифікаційні документи, які, як правило, не викликають політичних суперечок і в цілому підтримуються різними фракціями і групами.

Для порівняння: показники підтримки законопроєктів від уряду Олексія Гончарука були вдвічі вищими. З серпня 2019-го по березень 2020-го Кабмін подав 138 законопроєктів, із яких прийняти 32 закони або 23%.

За перший рік роботи уряду Володимира Гройсмана Верховна Рада прийняла 30% урядових ініціатив, що також більше, ніж в уряду Шмигаля.

“Лише 12% прийнятих законів – це не просто мала кількість, це катастрофічно низькі показники роботи уряду.

Центральним органам влади потрібно повернутися до практики спільних планів законодавчої роботи із зрозумілою логікою кроків і чіткими термінами виконання.

Однак схоже, що цієї проблеми не розуміє ані монобільшість, ані Кабінет міністрів та Офіс президента. При цьому без усвідомлення проблеми будь-який уряд і будь-який прем’єр-міністр будуть приречені на неефективність”, – каже голова Комітету виборців Олексій Кошель.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)