Український ринок перенасичений яблуками зі сховищ
Сб. 10 Квітня 2021

Український ринок перенасичений яблуками зі сховищ

Ціни на яблука зростають доволі повільно та обсяги імпорту у 2 рази менші, ніж рік тому, а експорт скоротився на 20%.

Ринок перенасичений яблуками зі сховищ. Їхня невисока якість і, як наслідок, дуже повільний експорт не дають змоги господарствам багато заробити на зимових цінах. Аналітики не можуть однозначно спрогнозувати ціну через брак інформації з господарств.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  Пише agroreview.com.

«На ситуацію впливають одразу декілька різноспрямованих чинників, – йдеться в огляді ринку. – З одного боку, брак якісного яблука, навіть зі сховищ, має сприяти їхньому подорожчанню, але відсутність потужного експорту стримує тенденцію росту цін на них. З іншого боку, ринок перенасичений вітчизняним яблуком навіть попри те, що так зване не дуже якісне «підвальне» яблуко, яке не мало зберігатись у газових сховищах, вже майже розпродали».

На думку видання, імпорт не становить українським плодам жодної конкуренції. А ось морози та хуртовина, що були в лютому, дещо підняли ціни – люди значно менше стали ходити по ринках та навіть магазинах, ускладнилася логістика. Утім, це ситуативне коливання ринку.

Відлига все розставить по своїх місцях.

«Якщо дивитися далі, ціна на яблука залежатиме від балансу попиту й пропозиції, від того, скільки яблук та якої якості залишається у сховищах та яку тактику оберуть їхні господарі, – зауважується в статті. – Багато буде залежати від того, чи зможуть вони форсувати зовнішні ринки».

На жаль, через брак об’єктивної інформації від постачальників експерти наважуються робити лише теоретичні припущення щодо структури ринку та подальших цінових тенденцій.

Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» гуртового ринку «Шувар» у Львові припускає, що пропозиція українського яблука на ринку є меншою, ніж рік тому. Відштовхуючись від поточних цін, вони приблизно на 25–30% вище тогорічних.

«Але стверджувати цього не можна, бо, по-перше, ціни зростають доволі повільно та обсяги імпорту у 2 рази менші, ніж рік тому, а експорт скоротився лише на 20%. Тобто частка ринку, яка рік тому була заповнена імпортом, сьогодні заповнена українським яблуком. Також трейдери кажуть, що більшість господарств стримують обсяги, сподіваючись на подальше зростання ціни», — стверджує аналітик «Шувару».


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)