Вчені зробили революційне відкриття щодо боротьби зі шкідниками сільгоспкультур без пестицидів
Чт. 25 Лютого 2021

Вчені зробили революційне відкриття щодо боротьби зі шкідниками сільгоспкультур без пестицидів

Вчені виявили, як генетично модифікувати рослини рижію для отримання феромонів, які можуть контролювати шкідників сільськогосподарських культур без використання пестицидів. Такий метод науковці називають майбутнім захисту рослин.

Про це написав Джоан Конроу з Корнельського наукового альянсу у статті, опублікованій Проєктом генетичної грамотності (GLP), пише AgNews.

За словами науковця, феромони та інші семіохімікати належать до наступного покоління стійких засобів боротьби з комахами. Вони захищають врожаї, відлякуючи комах-шкідників від рослин, не даючи їм спаровуватися чи іншим чином маніпулювати їхньою поведінкою. Цей підхід захищає навколишнє середовище, одночасно усуваючи проблеми, викликані залишками інсектицидів на продуктах харчування та комахами, що виробляють стійкість до пестицидів.

Наразі статеві феромони комах виробляються синтетичним шляхом – це дорогий процес, який використовує або нафту, або рослинні олії як вихідну сировину для забезпечення вуглеводневих ланцюгів як будівельного матеріалу.

Таке революційне дослідження здійснює ISCA – «зелена» сільськогосподарська технологічна компанія, що базується в Ріверсайді (штат Каліфорнія, США) у співпраці з університетом Лунда у Швеції.

«Феромоновий контроль – це майбутнє захисту рослин, а проривний біологічний синтез феромонів ISCA сприятиме розвитку більш прибуткового та сталого сільського господарства», – зазначив генеральний директор ISCA Аген Мафра-Нето.

Нагадаємо, на ринку з’явиться нова технологія боротьби із західним кукурудзяним жуком. Як повідомлялося, вчені виявили ген, що підвищує стійкість сої до багатьох патогенів та шкідників.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)