Українські тепличні овочі дорожчі за європейські
Сб. 27 Лютого 2021

Українські тепличні овочі дорожчі за європейські

Минулого року українськи тепличні комбінати майже не експортували томат та огірок за кордон, адже вартість тепличних овочів у Європі в середньому за сезон була нижчою, ніж в Україні.

Про це в коментарі AgroTimes розповів президент асоціації «Теплиці України» Євгеній Чернишенко.

«Минулого року експортували огірки та помідори в країни Балтії та трохи – в Польщу. Це тривало недовго, а обсяги були невеликими. Адже ціни на тепличну овочеву продукцію в Європі були на 5-7% нижчими, ніж в Україні. Тому в середньому за рік у 2020-му експортувати невигідно», – сказав президент асоціації.

За словами Євгенія Чернишенка, на внутрішньому ринку українським тепличникам доводилося жорстко контурувати з турецькою продукцією, яка через більш теплий клімат має нижчу собівартість.

«В Україні витрати на газ, електроенергію та воду становлять 50-60% собівартості, – підкреслив президент асоціації «Теплиці України». – Вартість електроенергії значно зросла для тепличної галузі й становить 3.20-3.30 грн/кВт. Це дорожче, навіть, ніж у Польщі».

На думку Євгенія Чернишенка, в Україні також важче вести бізнес, ніж в Європі: нижча купівельна спроможність населення, дорожчі кредитні ресурси, відсутні державні програми підтримки галузі.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)