В окупованому Криму через посуху зник водоспад
Ср. 23 Червня 2021

В окупованому Криму через посуху зник водоспад

Проблема з водою на території тимчасово окупованого Криму знищила вже десятки озер та призвела до пересихання річок. Тепер під загрозою опинився водоспад Су-Учхан. Замість бурхливої річки з нього стікає ледь помітний струмок.

Туфів майданчик і схили гори Базар-Оба в урочищі Кизил-Коба майже повністю пересохли.

На місці колись популярного і красивого водоспаду Су-Учхан тепер видніються лише поодинокі струмочки в декількох місцях на покритих мохом брилах.

Су-Учхан є частиною верхньої течії річки Кизилкобинки, витік якої розташований у глибині Кизил-Коба. Колись річка потужними струменями падала з 25-метрової висоти зі схилу гори Базар-Оба. Зараз же водоспад сильно зменшився, а сама річка обміліла.

Під час танення снігу або проливних дощів Су-Учхан спрямовувався вниз по кам’янистих схилах. Він утворював менші водоспади і неглибокі загати під ними, які ще називали «ваннами молодості».

Додамо, що раніше водоспад був особливо популярний серед туристів і вважався однією з визначних пам’яток ладшафтно-рекреаційного парку «Урочища Кизил-Коба».

Зверніть увагу! Після російської окупації Криму на півострові розпочалися проблеми з водопостачанням. Регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту. У 2020 році невелика кількість опадів і мало сніжна зима призвели до катастрофічної посухи у Криму.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)