З’явилися пристрої, які можуть якісно змінити зерновий ринок у бік аграріїв
Сб. 25 Вересня 2021

З’явилися пристрої, які можуть якісно змінити зерновий ринок у бік аграріїв

Використовувати сторонні лабораторії для визначення якості зерна сьогодні не завжди виправдано. Це трудомісткий процес, з відчутним «ударом» по бюджету зерновика. Має значення і тривалість проведення аналізу.

Повідомляє SEEDS.org.ua за інформацією Agri-gator.

Чи існує на українському ринку альтернатива дорогим аналізам в лабораторії розповів Кирило Скороход, операційний директор «Технотест Плюс» – компанії, яка є офіційним представником провідних світових виробників вимірювальної техніки.

Завдання кожного фермера – отримати не тільки найбільший врожай, але і мати можливість контролювати якість зерна. Фермерські господарства не повинні тримати великі лабораторії, де можна проводити аналізи, як на великих рослинницьких комплексах або елеваторах.  А от знати основні показники (волога, білок, клейковина, олійність) – потрібно. Тому й користуються  послугами дорогих лабораторій.

Для того щоб не залежати від сторонніх установ, і мати можливість вимірювати та контролювати свій врожай в будь-який момент (у полі, на елеваторі, вантажному майданчику і т.д.) в європейських країнах вже давно практикують використання експрес-аналізаторів навіть малими підприємствами (від 5  га).

За словами експерта компанії «Технотест Плюс» Кирила Скорохода, подібні пристрої можуть якісно змінити український зерновий ринок у бік аграріїв.

«Сучасні аналізатори зерна на порядок перевершують по функціоналу і достовірності результати своїх попередників – спектрофотометрів, що вийшли на ринок вимірювальних – аналітичних приладів для зернової промисловості ще пару десятиліть тому. Більш того, обладнання вдосконалюється, і стає максимально мобільним.

Наприклад, фінська розробка GrainSense – на мій погляд, дійсно прорив на українському зерновому ринку. Це портативна і потужна зернова експрес-лабораторія. Менш ніж за хвилину можливо дізнатися не тільки вологість зерна, а й олійність, вміст білка, а також вуглеводів у зернах пшениці, ячменю, ріпаку, вівсі, житі, кукурудзі та сої.

«Зручно, просто і швидко: вмикаєте прилад, обираєте потрібну культуру, засипаєте мірну ложку (60-80) зерен і отримаєте на дисплеї результат аналізу. Все це можна робити навіть на полі – аналізатор працює від звичайних пальчикових батарейок» – розповів фахівець «Технотест Плюс».

Для вимірювання GrainSense використовує технологію інфрачервоної спектрометрії. Фактично вимірюється інтенсивність світла, що проходить через зерна на заданих довжинах хвиль. Згодом ці дані накладаються на заздалегідь відомі калібрування продуктів.

За словами Кирила Скорохода, маючи досвід в роботі і настройці інфрачервоних експрес-аналізаторів лабораторного типу, компанія побачила велике майбутнє в розробках компанії GrainSense і приступила до випробувань приладу в Україні.

«Після декількох місяців випробувань з зерном пшениці, ячменю та ріпаку, що ростуть на теренах України, ми можемо з упевненістю сказати – аналізатор GrainSense може успішно використовуватися фермерами і зерно-трейдерами для визначення якісних показників: вологи, білку, клейковини, олійності та вуглеводів, з точністю і повторюваністю результатів порівнянними з лабораторними аналізаторами зерна» – додав Кирило Скороход.

З’явилися питання?

Телефонуйте до «Технотест Плюс»:

(096) 0000-737, (066) 0000-737

(097) 0000-737, (073) 0000-737

(095) 0000-737, (093) 0000-737

https://technotest.com.ua


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)