Чт. 18 Грудня 2025

Український ринок сої стабілізувався, проте не на довго

Український ринок сої стабілізувався

Соя

Експорт сої з України наразі залишається відносно активним, однак наприкінці місяця можливе уповільнення відвантажень. На ринок починає впливати корекція світових котирувань, розповіли аналітики с/г кооперативу ПУСК, пише Куркуль.

«Соя ще досить активно відвантажується, але можна очікувати, що наприкінці місяця експорт не буде таким інтенсивним», — зазначили аналітики.

Тим часом корекція на світовому ринку вже позначилася на українських експортних цінах.

«Минулого тижня котирування в портах переважно не змінювалися або демонстрували незначне зниження, формуючись у діапазоні $422-427/т. Водночас внутрішні переробники продовжують утримувати високі закупівельні ціни завдяки сприятливій маржинальності переробки та активно конкурують з експортерами за сировину», — пояснили у ПУСК.

За оцінкою експертів, український ринок сої входить у фазу короткострокової стабілізації, а подальший рух цін значною мірою визначатиме чикагська біржа, де формуються передумови для можливого розвороту після корекції.

«У першій половині січня ринок може скоригуватися, а вищі цінові рівні на сою потенційно сформуються у березні-травні, що робить доцільним перенесення активних продажів на другу половину сезону», — резюмували в ПУСК.

Читайте також: Цифровізація та аукціони допомогли очистити земельний ринок від корупції.

Цифровізація та аукціони допомогли очистити земельний ринок від корупції


Залишити коментар